<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B0_%D1%96_%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87._%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8.%C2%BB</id>
		<title>Конспект уроку «Валюта і споживач. Валютні курси.» - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B0_%D1%96_%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87._%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8.%C2%BB"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B0_%D1%96_%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87._%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8.%C2%BB&amp;action=history"/>
		<updated>2026-05-09T16:26:43Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B0_%D1%96_%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87._%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8.%C2%BB&amp;diff=32881&amp;oldid=prev</id>
		<title>ВикторияМора: Создана новая страница размером &lt;metakeywords&gt;економіка, 9 клас, клас, урок, на тему, Валюта і споживач, Валютні курс...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B0_%D1%96_%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87._%D0%92%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8.%C2%BB&amp;diff=32881&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2010-02-21T22:00:09Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Создана новая страница размером &amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 9 клас, клас, урок, на тему, Валюта і споживач, Валютні курс...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;&amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 9 клас, клас, урок, на тему, Валюта і споживач, Валютні курси, конспект уроку, опорний каркас&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Конспект уроку до предмету [[Економіка|Економіка]], [[Економіка_9_клас|9 клас]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Валюта_і_споживач._Валютні_курси.|'''''Тема: “Валюта і споживач. Валютні курси.”''''']]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Мета:''&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; сформувати в учнів поняття валюти та валютних курсів;&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; пояснити взаємозв’язок валюти із споживачем;&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;&amp;lt;br&amp;gt;4&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; виховувати творчу&amp;amp;nbsp; активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Обладнання'': комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.&amp;lt;br&amp;gt;''Тип уроку'': комбінований&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Хід уроку.''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;I&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;“Найкраща витрата часу – це праця”&amp;lt;br&amp;gt;“Будеш трудиться — будеш кормиться”&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Так говорить українська народна мудрість.&amp;lt;br&amp;gt;Я сподіваюсь, що ви&amp;amp;nbsp; отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІ&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''Анекдоти:''&amp;lt;br&amp;gt;Підприємець скаржиться своєму приятелеві: &amp;lt;br&amp;gt;- У мене було все: гроші, чудовий будинок, розкішна машина й гарна жінка, яка мене любила. А потім бац! Усе зникло. &amp;lt;br&amp;gt;- Що ж трапилося? - запитує приятель. &amp;lt;br&amp;gt;- Дружина довідалася.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІI&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''Питання з повторення:''&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Які види загальнообов’язкового державного соціального страхування передбачено українським законодавством? (пенсійне страхування; страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;&amp;amp;nbsp; медичне страхування (передбачено законодавством, але не діє); страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності; страхування на випадок безробіття)&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Чим відрізняються повноцінні гроші від неповноцінних? (останні не мають внутрішньої, реальної вартості)&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Який головний зміст (суть) Закону України «Про захист прав споживачів»? (цей Закон регулює відносини між споживачами товарів,&amp;amp;nbsp; робіт і послуг&amp;amp;nbsp; та&amp;amp;nbsp; виробниками і продавцями товарів,&amp;amp;nbsp; виконавцями робіт і надавачами&amp;amp;nbsp; послуг&amp;amp;nbsp; різних&amp;amp;nbsp; форм&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; власності,&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; встановлює&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; права споживачів,&amp;amp;nbsp; а&amp;amp;nbsp; також&amp;amp;nbsp; визначає&amp;amp;nbsp; механізм&amp;amp;nbsp; їх&amp;amp;nbsp; захисту&amp;amp;nbsp; та&amp;amp;nbsp; основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головної матеріалу сьогоднішнього уроку: валюти, валютних курсів, та їхніх користувачів (споживачів)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''План.''&amp;lt;br&amp;gt;1.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Поняття валюта, його визначення, мета.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Що ж таке ВАЛЮТА?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Як ви гадаєте валюта і гроші ― це одне і теж саме? Що між цими поняттями спільного? (мозкова атака)&amp;lt;br&amp;gt;Як ви гадаєте валюта ― це лише готівка та електронні гроші? (в міжнародній практиці до валюти відносять ще й платіжні документи та фондові цінності)&amp;lt;br&amp;gt;“Валютою може (а може цінні папери або чеки) виступати грошова одиниця, але не всяку грошову одиницю можна назвати валютою”.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Отже ВАЛЮТА &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Зведення поняття валюти до грошової одиниці у всіх цих визначеннях у кращому випадку не коректне, оскільки грошова одиниця — це лише одна незначна складова явища грошей, пов’язана з масштабом цін, і вона не спроможна вичерпати таку складну функцію грошей, як світові гроші.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Найбільш прийнятним є визначення валюти як будь-яких грошових коштів, формування та використання яких прямо чи опосередковано пов’язано із зовнішньоекономічними відносинами. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Правомірність такого трактування валюти підтверджується і світовою валютною практикою. Остання в поняття валюта включає не тільки кошти у вигляді законних платіжних засобів (готівки) чи депозитів у грошах тієї чи іншої країни, які справді можуть слугувати міжнародними засобами обігу чи платежу, а й інші валютні цінності — платіжні документи (чеки, векселі, сертифікати, акредитиви тощо), фондові цінності (акції, облігації) та інші фінансові інструменти іноземного походження, а також аналогічні платіжні документи та фондові цінності національного походження, якщо вони перетинають митний кордон чи переходять у власність нерезидентів усередині країни.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Відносини в яких бере участь валюта називаються валютними. Валютні відносини — це сукупність економічних відносин, які виникають у процесі взаємного обміну результатами діяльності національних господарств різних країн і обслуговуються валютою. Вони тісно переплітаються з внутрішніми грошовими відносинами, є їх продовженням, коли вони переходять межі національних митних кордонів. У цей момент національні гроші набувають форми валюти. Тому національний валютний ринок кожної країни є складовою її грошового ринку, валютне законодавство тісно кореспондує з грошовим законодавством.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Залежно від економічного призначення валютних платежів у валютних відносинах можна виділити такі складові:&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; міжнародні розрахунки за зовнішньоторговельними операціями;&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; одержання і погашення різних видів міжнародних позичок;&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; переміщення валюти при здійсненні зовнішніх інвестицій;&amp;lt;br&amp;gt;4&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; переміщення валюти при наданні економічної і технічної допомоги;&amp;lt;br&amp;gt;5&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; операції з купівлі-продажу валюти на внутрішньому і зовнішніх валютних ринках.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Головна роль В: Валюта обслуговує функціонування світової економіки та інтеграцію до неї національних економік окремих країн.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;2.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Класифікація валют.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Класифікація за основними ознаками. Аналіз схем. &amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-304.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;3.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Валютні курси.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Чи доводилось вам колись мати справу з валютним курсом? (мозкова атака)?&amp;lt;br&amp;gt;Чи помітили ви, як змінився курс національної валюти внаслідок кризи?&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Отже, валютний курс&amp;lt;br&amp;gt;Валютний курс — це співвідношення, за яким одна валюта обмінюється на іншу, або «ціна» грошової одиниці однієї країни, що визначена в грошовій одиниці іншої країни. &amp;lt;br&amp;gt;Установлення курсу називається котируванням валюти.&amp;lt;br&amp;gt;Валютний курс учасники обміну розглядають як коефіцієнт перерахунку однієї валюти в іншу, який визначається співвідношенням попиту та пропозиції на валютному ринку. Однак вартісною основою валютного курсу є паритет купівельних спроможностей валют, який виражає співвідношення середніх рівнів національних цін на товари, послуги, інвестиції.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Розрізняють такі чинники, що впливають на валютний курс. Аналіз схеми.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-307.png]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Виділяють такі види валютних курсів. Аналіз схеми.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-308.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;lt;br&amp;gt;''Режими валютних курсів''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;Сучасні типи режимів валютних курсів у світовій валютній системі включають фіксований та плаваючий режими. В умовах фіксованого режиму (fixed rate) валютний курс фіксується до однієї валюти або «кошика» валют. Плаваючі курси (floating rate) змінюються залежно від попиту та пропозиції на валютному ринку.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Плаваючий курс дає змогу нівелювати (певний час) зовнішній вплив та оперативно досягти рівноваги платіжного балансу, забезпечити автономність монетарної політики, але не обмежує інфляцію. Режим «плавання» знімає з уряду відповідальність за регулювання валютного курсу, але водночас не залишає можливості підтримання окремих галузей національної економіки.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Між указаними режимами валютних курсів є й інші відмінності. Зокрема, дестабілізуюча спекуляція валютою ймовірніша у випадку плаваючих, а не фіксованих валютних курсів. Плаваючі валютні курси послабляють «дисципліну» цін і посилюють інфляцію, а фіксований курс позбавлений цих вад. Водночас при дефіциті платіжного балансу найбільша свобода маневру зберігається за плаваючого курсу.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Симптоматичною є помічена останнім часом тенденція до відмови від застосування фіксованих режимів валютних курсів і переходу до більш гнучких її варіантів. Передусім це стосується країн із перехідною економікою, зокрема держав, які сподіваються у майбутньому приєднатися до Європейського економічного і валютного союзу (Чехія, Польща, Угорщина). Плаваючі обмінні курси дають змогу долати наслідки кризи, пов’язаної із зовнішньою заборгованістю, та протидіяти зовнішнім «шокам».&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІV&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Як ви гадаєте: що відбудеться з курсом гривні відносно «кошика валют» за умов інфляції при тому, що інші фактори залишаться незмінними? (Девальвація гривні)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Як ви гадаєте: чи може укріпитися курс гривні відносно долара за умов інфляції і при яких умовах? (Так, якщо буде відчутний приток долара із-за кордону або НБУ робитиме щедрі вливання американської валюти із своїх резервів в економіку. Це буде чинник впливу на пропозицію іноз. валюти. Також можуть бути зміни і в попиті (наприклад паніка, що долар має девальвувати) на валюту. Якщо пропозиція значно перевищить попит, то курс долара знизиться. Але купівельна спроможність гривні все одно буде падати)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Як впливає зростання/зниження обсягів експорту/імпорту на курс нац. валюти? Експортеру/імпортеру вигідна девальвація чи ревальвація нац. валюти?&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;V&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Завдання для закріплення нової теми (10 хв.)&amp;amp;nbsp; -задіяти всіх учнів&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Яка основна характеристика валюти? (її конвертованість)&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Назвіть ті чинники які, на вашу думку, негативно вплинули на курс вітчизняної валюти під час кризи.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VI&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Додаткові завдання &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Цікаві факти:&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; У Китаї хлопці і дівчата, що бажають одружитися, пишуть короткі дані про себе і вимоги до партнера на банкнотах. Ці шлюбні оголошення вільно пересуваються по країні, у багатьох випадках досягають мети, незрідка стаючи родинною реліквією.&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Найдорожче хобі в світі – садівництво. В цілому людство витрачає на нього значно більше грошей, ніж на яхти і колекціонування антикваріату.&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Три найбагатші людини в світі володіють статками рівними багатствам 40 найбідніших країн.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VII&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Домашнє завдання&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VIII&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Підсумки.&amp;lt;br&amp;gt;“Око бачить далеко, а розум ще дальше”. (укр. нар. мудрість)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Надіслано вчителем Міжнародного ліцею &amp;quot;Гранд&amp;quot; Биковим Д.Я.''&lt;br /&gt;
[[категория: Валюта і споживач. Валютні курси. Конспект уроку і опорний каркас]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>ВикторияМора</name></author>	</entry>

	</feed>