<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BA%D1%96_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D1%86%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%C2%BB</id>
		<title>Конспект уроку «Деякі прояви макроекономічної цілісності» - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BA%D1%96_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D1%86%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%C2%BB"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BA%D1%96_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D1%86%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%C2%BB&amp;action=history"/>
		<updated>2026-05-08T16:04:18Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BA%D1%96_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D1%86%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%C2%BB&amp;diff=35502&amp;oldid=prev</id>
		<title>ВикторияМора: Создана новая страница размером &lt;metakeywords&gt;економіка, 10 клас, клас, урок, на тему, Деякі прояви макроекономічної...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BA%D1%96_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D1%86%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%C2%BB&amp;diff=35502&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2010-03-03T23:13:10Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Создана новая страница размером &amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 10 клас, клас, урок, на тему, Деякі прояви макроекономічної...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;&amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 10 клас, клас, урок, на тему, Деякі прояви макроекономічної цілісності, конспект уроку, опорний каркас&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Конспект уроку [[Економіка_11_клас|економіки 11 класу]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''''Тема: [[Деякі_прояви_макроекономічної_цілісності|“Деякі прояви макроекономічної цілісності”]]'''''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Мета:''&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; з’ясувати, як у результаті взаємодії окремих чинників утворюється ринок національної економіки;&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; виявити особливості сукупного попиту та сукупної пропозиції ;&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; з’ясувати причини нерівномірного розвитку ринкового господарства;&amp;lt;br&amp;gt;4&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; розвивати в учнів економічне мислення;&amp;lt;br&amp;gt;5&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; поглибити систему знань про економіку як прикладну науку;&amp;lt;br&amp;gt;6&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; розвинути знання про ті явища і поняття, які характеризують цілісність економіки держави;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Обладнання'': підручники, слайди, графіки і таблиці, інформація зі списком літератури та адресою сайтів.&amp;lt;br&amp;gt;''Тип уроку'': урок засвоєння нових знань з використанням інтерактивних методик.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Хід уроку.''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;I&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Організаційний момент-3хв.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;1.Привітання &amp;lt;br&amp;gt;- Знання робить життя красним.&amp;lt;br&amp;gt;- Не лінися рано вставати та змолоду більше знати.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Щоб добре розумітися на чомусь, треба вчитися, так що прикладаємо усі зусилля до вивчення нової теми.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;2.Релаксація (анекдот):&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Йде синок до школи вперше. &amp;lt;br&amp;gt;Пита батька мати: &amp;lt;br&amp;gt;- Якій мові ми синочка &amp;lt;br&amp;gt;Будемо навчати - &amp;lt;br&amp;gt;Українській чи російській? &amp;lt;br&amp;gt;Обидві ж хороші. &amp;lt;br&amp;gt;- Хай вивчає ту, якою &amp;lt;br&amp;gt;Печатають гроші.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;3.Повідомлення теми, мети уроку.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІ&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Мотивація навчальної діяльності – 20хв.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; 1. Щоб розпочати дану тему, спочатку вислухати думки учнів:&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;1) Прокоментуйте вислів Ф.Бекона: «Три речі роблять народ великим і багатим: родючий ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів».&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;2) Чого навчає вислів Езопа: «Усе суще на землі народжують природа і праця. Уміння трудитися – щирий скарб для людей»?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;3) З’ясувати, як співвідносяться поняття «національна економіка» і «макроекономіка». (Національна економіка – більш загальне поняття, вона включає не тільки макро-, а й мікро- та мезо- економіку.)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''План''&amp;lt;br&amp;gt;1.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Макроекономіка як наука. Вклад економістів у макроекономіку.&amp;lt;br&amp;gt;2.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Макроекономічна цілісність.&amp;lt;br&amp;gt;3.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Основні макроекономічні пропорції (AD, AS,макроекономічна рівновага).&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІІ&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Актуалізація опорних знань&amp;lt;br&amp;gt;1.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Учні пригадують, які відомі економісти створювали макроекономіку як науку. Разом з учителем складають таблицю.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-613.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;2.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Історична довідка. Макроекономіка як наука.&amp;lt;br&amp;gt;Макроекономіка як одна із складових частин економічної теорії є наукою про поведінку економіки як єдиного цілого. Вона вивчає причини циклічних коливань і взаємозв'язок динаміки обсягів виробництва, рівня інфляції та безробіття.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Крім того, макроекономіка вивчає шляхи, якими платежі надходять від споживачів до виробників. Грошові потоки, які надходять від одного сектора до іншого виконують таку ж саму роль, як кровоносна система у живому організмі. Від їх правильного розподілу залежить життєдіяльність всієї економічної системи країни.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;lt;br&amp;gt;3. Навести коротко тези, які розкривають сутність теми:&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;- проблеми, пов’язані з економічною сферою, можна вивчати на різних рівнях: по-перше, на рівні окремих господарських одиниць (таких, як підприємства, ринок); по-друге, у масштабі всього народного господарства;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;- сукупність економічних суб’єктів та зв’язків між ними, що характеризуються господарською цілісністю у певних часових і територіальних межах є національною економікою;&amp;amp;nbsp; &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;-&amp;amp;nbsp; не лише окреме підприємство можна розглядати як єдине ціле, а й економіка на рівні національної економіки теж є цілісним організмом.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;4. Запропонуйте учням навести приклади проблем, які на їхню думку є важливими на рівні національної економіки. Після обговорення підбийте підсумок та наголосіть, що в ідеалі національна економіка повинна прагнути досягнення рівноваги, тобто таких пропорцій, за яких забезпечується повне використання ресурсів та стабільний розвиток.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;5. Визначення основних макроекономічних пропорцій:&amp;lt;br&amp;gt;Сукупний попит (AD) – сумарний попит на товари і послуги, тобто обсяг сукупного виробництва, який покупці готові придбати за даного рівня цін.&amp;lt;br&amp;gt;Сукупна пропозиція (AS) -- обсяг сукупного виробництва, який підприємства готові виробити й продати за певного рівня цін. Крива сукупної пропозиції складається з трьох відрізків: кейнсіанського, проміжного та класичного.&amp;lt;br&amp;gt;Макроекономічна рівновага – досягається у точці перетину кривих сукупного попиту і сукупної пропозиції (це збіг величин AD і AS).&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІV&amp;amp;nbsp; Узагальнення нового матеріалу – 15хв. &amp;lt;br&amp;gt;1. За графіками поясніть, чим відрізняється сукупний попит і сукупна пропозиція від ринкових попиту і пропозиції, зауваживши, що макроекономіка має справу не з ціною окремого товару, а з сукупним рівнем цін, тобто середньою ціною усіх товарів і послуг. Проаналізуйте особливості трьох відрізків кривої AS.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-614.jpg]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;На графіку AD: Р – рівень цін, ВВП – показує реальний обсяг виробництва&amp;lt;br&amp;gt;На графіку AS: у короткостроковому періоді AS є вертикальною лінією, а у довгостроковому умовно поділяється на три відрізки:&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;І - кейнсіанський, ІІ- проміжний, ІІІ – класичний.&amp;lt;br&amp;gt;2. Заповнити вільні клітинки, що показують макроекономічну рівновагу.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;Структура та перетворення сукупних доходів на сукупні витрати.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-615.jpg]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;3. Проаналізувати схему «Відповідність сукупних доходів, витрат, попиту та пропозиції».&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-616.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;V&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Завдання для закріплення нової теми – 6хв.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;1. Для закріплення матеріалу уроку обговорити з учнями, яке з положень правильне, а яке помилкове.&amp;lt;br&amp;gt;а)&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Кордони національної економіки збігаються з територіальними межами даної країни.&amp;lt;br&amp;gt;б)&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Крива сукупної пропозиції вертикальна на її кейнсіанському відрізку.&amp;lt;br&amp;gt;в)&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Крива сукупної пропозиції має зростаючий характер.&amp;lt;br&amp;gt;г)&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Причини зміщення кривих сукупного та ринкового попиту однакові.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;2. Розв’язання задачі.&amp;lt;br&amp;gt;Обчисліть сукупні витрати і сукупні доходи в економіці і дайте відповідь, чи спостерігається економічна рівновага.&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Image:ekon6-617.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Сукупні витрати: &amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; 1550 (ум.гр.од.)&amp;lt;br&amp;gt;Сукупні доходи: &amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; 1300 (ум.гр.од.)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;lt;br&amp;gt;Відповідь:&amp;amp;nbsp; Сукупні витрати&amp;amp;gt; Сукупні доходи&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VII&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Заключна частина уроку &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Підсумки. Вважається, що загальна макроекономічна теорія – це ідеал економіки. Щодо національної економіки, то в ідеалі вона повинна прагнути досягнення рівноваги, тобто таких пропорцій, за яких забезпечується повне використання ресурсів та стабільний розвиток.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;VIII&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Домашнє завдання: підручник, тема 20, с.189-200, с.211-217.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''Література:''&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Підручник «Загальна економіка» за ред. І.Ф.Родіонової.&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Підручник «Економіка», В.Г.Мельничук, Г.О.Ковальчук, В.О.Огнев`юк.&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
''Надіслано вчителем Міжнародного ліцею &amp;quot;Гранд&amp;quot; Биковим Д.Я.''&lt;br /&gt;
[[категория: Деякі прояви макроекономічної цілісності. Конспект уроку і опорний каркас]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>ВикторияМора</name></author>	</entry>

	</feed>