<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D1%82%D0%B0_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_%D1%89%D0%BE_%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%8E%D1%82%D1%8C.%C2%BB</id>
		<title>Конспект уроку «Попит та елементи що його визначають.» - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D1%82%D0%B0_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_%D1%89%D0%BE_%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%8E%D1%82%D1%8C.%C2%BB"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D1%82%D0%B0_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_%D1%89%D0%BE_%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%8E%D1%82%D1%8C.%C2%BB&amp;action=history"/>
		<updated>2026-05-09T20:12:17Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D1%82%D0%B0_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_%D1%89%D0%BE_%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%8E%D1%82%D1%8C.%C2%BB&amp;diff=31093&amp;oldid=prev</id>
		<title>ВикторияМора: Создана новая страница размером &lt;metakeywords&gt;економіка, 7 клас, клас, урок, на тему, Попит та елементи що його визна...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D1%82%D0%B0_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_%D1%89%D0%BE_%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%8E%D1%82%D1%8C.%C2%BB&amp;diff=31093&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2010-02-08T21:28:31Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Создана новая страница размером &amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 7 клас, клас, урок, на тему, Попит та елементи що його визна...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;&amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 7 клас, клас, урок, на тему, Попит та елементи що його визначають, конспект уроку, опорний каркас&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Конспект уроку до предмету [[Економіка|Економіка]], [[Економіка_7_клас|7 клас]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''''Тема уроку: [[Попит_та_елементи_що_його_визначають.|“ Попит та елементи, що його визначають.”]]'''''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Мета:''&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; сформувати в учнів поняття про сутність попиту, ознайомитись з законом попиту;&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; виявити основні чинники, що впливають на попит;&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; виховувати творчу&amp;amp;nbsp; активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Обладнання:'' комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.&amp;lt;br&amp;gt;''Тип уроку'': комбінований&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Хід уроку.''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;I&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Привітання (настрій на позитив).&amp;lt;br&amp;gt;ІІ&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Нова тема– опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''План.''&amp;lt;br&amp;gt;1.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Сутність попиту. &amp;lt;br&amp;gt;“За звичайного і повсякденного&amp;lt;br&amp;gt;Положення справ попит на будь-які&amp;lt;br&amp;gt;Товари випереджає їх пропозицію&amp;lt;br&amp;gt;''Давід Рікардо''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Зрозуміло, що при одній і тій же величині свого бюджету при незмінній корисності благ, що є на ринку, покупець може придбати різну кількість цих благ, в залежності від їх ціни. Таку залежність кількості придбаних товірів від їх цін за певний проміжок часу, при прочих незмінних умовах, називають попитом. Цей термін, а точніше—“платоспроможний попит”, ввів в наукову лексику видатний англійський економіст Томас Роберт Мальтус (1766-1834рр.). І зробив він це для того, щоб провести чітку границю між мріями людей про отримання в своє розпорядження яких-ось благ та їх реальними можливостями ці блага придбати. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Дуже добре це описав Адам Сміт:&amp;lt;br&amp;gt;“Навіть дуже бідна людина може, у певному розумінні, мати попит на карету, запряжну шісткою коней; він навіть може бажати мати її, але його попит ніколи не стане реальним попитом, оскільки цей товар ніколи не поступить на ринок для задоволення бажань саме цієї людини. ”&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Для ринкових процесів значення мають тільки ті бажання людей, які можуть бути підкріплені грошовими сумами, реально достатніми для купівлі деякої кількості товарів.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Попит у цьому розумінні—це характеристика стану ринку, а точніше, однієї з його важливих складових—економічної логіки поведінки споживача. Реально ці логіка проявляється у тому, скільки товарів люди готові придбати при тому чи іншому рівні ціни, тобто як пов’язані між собою рівень ціни та обсяг(величина) попиту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Розрізняють індивідуальний попит – попит окремого споживача та ринковий попит, який складається з суми індивідуальних попитів.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;2.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Закон попиту.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Попит – це множина співвідношень цін і відповідних кількостей товару. Попит, як взаємозв’язок ціни і кількості, можна зобразити графічно у вигляді кривої попиту (рис.1). &amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-227.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Конкретну кількість товару, яку покупці бажають і можуть придбати за кожного рівня ціни, називають обсягом попиту. Його можна визначити за графіком як параметр точки на кривій попиту: наприклад, обсяг попиту на яблука за ціною 4 гривні за кг становить 20 кг на день.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Закон попиту твердить, що між ціною і обсягом попиту існує обернений зв’язок: обсяг попиту скорочується зі зростанням ціни і зростає зі зниженням ціни.&amp;lt;br&amp;gt;Математичним виразом закону попиту є функція попиту:&amp;amp;nbsp; QD=f(P) &amp;lt;br&amp;gt;Де QD – обсяг попиту на товар, D – попит, P– ціна товару.&amp;lt;br&amp;gt;Лінійна функція попиту описується&amp;amp;nbsp; рівнянням: QD=a–b•P.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;3.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Чинники, що впливають на попит&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Ціна є основною детермінантою попиту, зміна якої&amp;amp;nbsp; спричиняє зміни в обсязі попиту, що графічно відповідає руху між точками на&amp;amp;nbsp; даній кривій попиту (рис. 2).&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;Нецінові детермінанти попиту спричиняють зміни у попиті, що графічно відповідає зміщенню всієї кривої попиту: праворуч-вгору, якщо попит зростає, і ліворуч-вниз, якщо попит скорочується (рис. 3). Нецінові детермінанти являють собою основні мотиви споживчого попиту. До нецінових детермінант попиту відносяться: смаки і уподобання споживачів; доходи споживачів; ціни сполучених товарів; кількість споживачів на ринку; очікування споживачів відносно майбутніх цін.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Image:ekon6-228.jpg]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Смаки і уподобання споживачів визначаються звичаями, рекламою, модою, освітою і здатні змінювати попит в обох напрямках за незмінної ціни та інших рівних умов. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Доходи споживачів чинять неоднозначний вплив па попит. Відповідно до динаміки попиту в залежності від динаміки доходів розрізняють:&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; нормальні товари – це товари, попит на які зростає зі зростанням доходів споживачів, крива попиту зміщується праворуч. Абсолютна більшість товарів є нормальними; &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; нижчі товари – це товари, попит на які скорочується зі зростанням доходу, а крива попиту зміщується ліворуч. До таких товарів можна віднести немодне вбрання, висококалорійні, з низьким вмістом вітамінів продукти, а також товари низької якості. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Ціни сполучених товарів чинять взаємний вплив щодо попиту залежно від виду цих товарів. Розрізняють два види сполучених товарів: &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; товари-субститути або взаємозамінні товари – це пари товарів, для яких зростання ціни одного викликає зростання попиту на інший товар, і навпаки. Наприклад, м’ясо і риба: з підвищенням ціни м’яса попит на рибу зросте незалежно від її ціни, що графічно відповідатиме зміщенню кривої попиту на рибу праворуч;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; товари-комплементи або взаємодоповнюючі товари – це пари товарів, для яких зростання ціни одного призводить до зменшення попиту на інший товар, і навпаки. Ці товари споживаються одночасно, наприклад, бензин і шини або інші запасні частини до автомобіля. З підвищенням ціни бензину попит на шини скоротиться, оскільки власники автомобілів будуть їздити менше. Графічно скороченню попиту на шини внаслідок підвищення ціни бензину відповідає зміщення кривої попиту ліворуч.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Кількість споживачів на ринку – зі збільшенням числа покупців попит зростає, крива попиту зміщується праворуч, зі зменшенням – ліворуч за інших рівних умов.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Очікування споживачів. Очікування зміни цін є фактором попиту, який набуває особливої актуальності в умовах інфляції. Очікування підвищення цін у майбутньому спричиняють зростання попиту у поточному періоді за інших рівних умов, крива попиту зміщується праворуч, і навпаки –&amp;amp;nbsp; за умови очікування майбутнього зниження цін. Аналогічною є реакція споживачів в очікуванні підвищення або зниження доходу.&amp;lt;br&amp;gt;З врахуванням нецінових детермінант попиту функція попиту може бути представлена формулою: QD = f(P, ND), де ND – нецінові детермінанти попиту.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІІ&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Завдання для закріплення нової теми &amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІV&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)&amp;lt;br&amp;gt;Підготувати тему с. 104-114 у підручнику. Вирішити задачі 1, 2 на с. 116-117.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Література:&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;1.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Моя економіка 8-9, 10 класи – Кириленко Л.М.&amp;lt;br&amp;gt;2.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Економіка 10 клас&amp;amp;nbsp; -- підручник – Мельничук В.Г.&amp;lt;br&amp;gt;3.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Довгань Г.Д., Основи економіки 10-11 класи&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Надіслано вчителем Міжнародного ліцею &amp;quot;Гранд&amp;quot; Биковим Д.Я.''&lt;br /&gt;
[[категория: Попит та елементи що його визначають. Конспект уроку і опорний каркас]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>ВикторияМора</name></author>	</entry>

	</feed>