<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%97_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%97_1905%E2%80%941907_%D1%80%D1%80._%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83</id>
		<title>Події революції 1905—1907 рр. в Україні. Конспект уроку - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%97_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%97_1905%E2%80%941907_%D1%80%D1%80._%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%97_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%97_1905%E2%80%941907_%D1%80%D1%80._%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;action=history"/>
		<updated>2026-04-09T03:51:34Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%97_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%97_1905%E2%80%941907_%D1%80%D1%80._%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;diff=164795&amp;oldid=prev</id>
		<title>User1: Новая страница: «'''Історія України 10 клас'''  '''[[Події_революції_1905—1907_рр._в_Україні...»</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%97_%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D1%96%D1%97_1905%E2%80%941907_%D1%80%D1%80._%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;diff=164795&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2012-01-24T14:18:38Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Новая страница: «&amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;&lt;a href=&quot;/index.php?title=%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_10_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81&quot; title=&quot;Історія України 10 клас&quot;&gt;Історія України 10 клас&lt;/a&gt;&amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;  &amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;[[Події_революції_1905—1907_рр._в_Україні...»&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;'''[[Історія_України_10_клас|Історія України 10 клас]]'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''[[Події_революції_1905—1907_рр._в_Україні|Тема &amp;quot;Події революції 1905—1907 рр. в Україні&amp;quot;]]'''&amp;lt;metakeywords&amp;gt;Події революції 1905—1907 рр. в Україні, історія україни 10 клас, конспект уроку&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''Конспект уроку до теми &amp;quot;Події революції 1905—1907 рр. в Україні&amp;quot;&amp;amp;nbsp;'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Тема. Українські землі в 1915—1917 рр.&amp;lt;br&amp;gt;Мета: розглянути перебіг воєнних подій на західноукраїнських землях у 1915—1917 рр.; простежити бойовий шлях легіону УСС, показати мужність і героїзм «усусів»; продовжувати формування навичок роботи з кар¬тами атласу, використовуючи їх як джерело знань.&amp;lt;br&amp;gt;Основні поняття: «польський мішок», Четверний союз, Брусиловський прорив, русофільство, Лютнева революція у Росії.&amp;lt;br&amp;gt;Основні дати: квітень—серпень 1915 р.— наступ німецько-австрій¬ських військ у Західній Україні; квітень 1915 р.— бої «усусів» за гору Маківка; 4 червня — 13 серпня 1916 р.— наступ російських військ на Південно-Західному фрон¬ті (Брусиловський прорив); серпень—вересень 1916 р.— бої «усусів» на горі Лисоня; лютий 1917 р.— Лютнева революція в Росії, повалення самодержавства; червень 1917 р.— невдалий наступ російських військ; 7 листо¬пада 1917 р.— більшовицький переворот у Росії.&amp;lt;br&amp;gt;Тип уроку: вивчення нового матеріалу.&amp;lt;br&amp;gt;Структура уроку&amp;lt;br&amp;gt; I. Організаційний момент&amp;lt;br&amp;gt; II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів&amp;lt;br&amp;gt; III. Вивчення нового матеріалу&amp;lt;br&amp;gt;1. Воєнні дії на західноукраїнських землях у 1915—1917 рр.&amp;lt;br&amp;gt;2. Бойовий шлях Легіону УСС.&amp;lt;br&amp;gt; &amp;lt;br&amp;gt; IV. Підсумки уроку&amp;lt;br&amp;gt; V. Домашнє завдання&amp;lt;br&amp;gt;ХІД УРОКУ&amp;lt;br&amp;gt; I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ&amp;lt;br&amp;gt; II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ&amp;lt;br&amp;gt;Перевірка домашнього завдання.&amp;lt;br&amp;gt;Учитель здійснює перевірку заповнення таблиці «Хід воєнних дій...» за 1914 р.&amp;lt;br&amp;gt;Бесіда.&amp;lt;br&amp;gt;1. Розкажіть, використовуючи карту атласу [1, с. 1], про Галиць¬ку битву.&amp;lt;br&amp;gt;2. Розкрийте суть політики російської адміністрації на західноукраїнських землях по відношенню до: а) української інтелігенції;&amp;lt;br&amp;gt;б) греко-католицької церкви.&amp;lt;br&amp;gt;3. Дайте визначення термінів «оборонці», «пораженці».&amp;lt;br&amp;gt;4. Які політичні сили, і зокрема політики, й чому виступали за перемогу Росії у війні?&amp;lt;br&amp;gt;5. Доведіть або спростуйте тезу, що український національний рух під час війни зазнав розколу.&amp;lt;br&amp;gt; &amp;lt;br&amp;gt; III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ&amp;lt;br&amp;gt;1. Воєнні дії на західноукраїнських землях у 1915—1917рр. &amp;lt;br&amp;gt;Випереджальне завдання.&amp;lt;br&amp;gt;Під час подальшого розгляду матеріалу продовжити заповнення таблиці «Хід воєнних дій...» за 1915—1917 рр., використовуючи карту атласу [1, с. 3].&amp;lt;br&amp;gt;Розповідь учителя.&amp;lt;br&amp;gt;У лютому—березні 1915 р. російські війська вели важкі бої в Кар¬патах. 9 березня капітулював австро-угорський гарнізон Перемиш¬ля. Російські війська захопили 120 тис. полонених, серед здобутих трофеїв виявилося 900 гармат.&amp;lt;br&amp;gt;Тим часом німецьке командування зосереджувало на Східному фронті за рахунок перекидання частин із Західного великі війсь¬кові сили, готуючись розгромити російські війська і, отже, виве¬сти Росію з війни. Головний удар передбачалося завдати в Гали¬чині. Для цього було створено нову, 11-ту німецьку армію під командуванням генерала Макензена. Разом з нею діяла 4-та авст¬рійська армія. У районі прориву, на 35-кілометровій ділянці фронту між містами Горліце і Громнік, Макензен створив значну перева¬гу: в живій силі — вдвічі, в артилерії — у 6 разів, зокрема у важкій — у 40 разів.&amp;lt;br&amp;gt;Увечері 18 квітня 1915 р. німецька артилерія почала масований обстріл позицій російських військ, який тривав майже добу. Після цього 11-та німецька армія перейшла в наступ. 3-тя російська армія змушена була відступити за р. Сян, почали відступ й інші армії Пів-денно-Західного фронту: 8-ма 21 травня залишила Перемишль, 11-та і 9-та перейшли за Дністер. 9 червня російські війська залишили Львів, а на кінець червня — переважну частину Галичини. Росій¬ське командування, щоб уникнути оточення і розгрому своїх військ у «польському мішку» — між Віслою і Бугом, почало їх відводити. До осені 1915 р. російські війська залишили Польщу, Литву, части¬ну Латвії і Білорусії. Під німецько-австрійську окупацію потрапили й українські землі — Східна Галичина, Північна Буковина і п'ять повітів Волині.&amp;lt;br&amp;gt;Робота з картою.&amp;lt;br&amp;gt;Розглядаючи воєнні події 1916—1917 рр., учні працюють з кар¬тою «Україна в Першій світовій війні (1916—1917 рр.)» [1, с. 3].&amp;lt;br&amp;gt;1. Визначте за картою, де наприкінці 1915 р. пролягала лінія фронту. (Тернопіль — Рівне — Пінськ — Новогрудок.)&amp;lt;br&amp;gt;Принагідно нагадується, що у вересні 1915 р. утворено було Чет¬верний союз.&amp;lt;br&amp;gt;2. Які країни увійшли до Четверного союзу?&amp;lt;br&amp;gt;Розповідь учителя.&amp;lt;br&amp;gt;У 1916 р. найбільш активні й широкі воєнні дії мали місце на Південно-Західному фронті, де розгорнувся успішний контрнаступ. Під керівництвом командуючого фронтом генерала О. Брусилова було проведено ретельну й добре замасковану підготовку прориву по всьому фронту (він отримав назву Брусиловського). Після тривалої артиле¬рійської підготовки чотири російські армії перейшли в наступ і не¬забаром прорвали фронт австрійських військ. 8-ма російська армія зайняла м. Луцьк, а 4 червня — м. Чернівці. За три дні наступу було взято в полон 100 тис. чоловік.&amp;lt;br&amp;gt;На середину серпня російські війська підійшли до карпатських перевалів, визволили від австрійських військ усю Буковину й пів¬денну Галичину. Але через нестачу боєприпасів, не маючи підтрим¬ки інших фронтів і союзників, війська Південно-Західного фронту просунутися далі не змогли. Унаслідок Брусиловського прориву ні¬мецьке командування вимушене було припинити наступ у Франції на м. Верден і перекинути із заходу на російський фронт 11 дивізій. Цим була врятована від розгрому Італія. У серпні 1916 р. у війну проти Німеччини вступила Румунія.&amp;lt;br&amp;gt;Звичайно, під час війни населення Галичини й Буковини опи¬нилось у скрутному становищі. Сучасний історик Т. Гунчак зазна¬чає: «З одного боку його мордували росіяни, намагаючись вибити з нього почуття національної свідомості й самопошани, з іншо¬го — над ним знущалися австрійці та мадяри, звинувачуючи у ру¬софільстві».&amp;lt;br&amp;gt;Наприкінці 1916 р. на фронтах, у тому числі на Південно-Захід¬ному, знову велася позиційна війна.&amp;lt;br&amp;gt; Робота з картою.&amp;lt;br&amp;gt;1. Де проходила лінія фронту наприкінці 1916 р.? (Десятин —&amp;lt;br&amp;gt;Галич — Золочів — Пінськ.)&amp;lt;br&amp;gt;2. Порівняйте її з лінією фронту на кінець 1915 р. і зробіть висновки.&amp;lt;br&amp;gt;Розповідь учителя.&amp;lt;br&amp;gt;Багатим на військово-політичні події виявився 1917 р. У Росії перемогла Лютнева буржуазно-демократична революція, внаслідок якої було повалено самодержавство і до влади прийшов Тимчасовий уряд (ТУ). З'явилась перспектива покінчити з війною. Але ТУ стояв на позиціях продовження війни до «переможного кінця».&amp;lt;br&amp;gt;Робота з картою.&amp;lt;br&amp;gt;Визначте, коли розпочався наступ російських військ у 1917 р.&amp;lt;br&amp;gt;Чим він закінчився?&amp;lt;br&amp;gt;3. Чому ви зробили такий висновок? (Лінія фронту на 28 липня&amp;lt;br&amp;gt;пролягала набагато східніше: Сучава — Хотин — Тернопіль — Бро-&amp;lt;br&amp;gt;ди, ніж це було до червневого наступу.)&amp;lt;br&amp;gt;Розповідь учителя.&amp;lt;br&amp;gt;Організований ТУ наступ призвів до розгрому російських військ у Галичині і на Буковині. Вже вкотре західноукраїнські землі стали ареною кривавих битв.&amp;lt;br&amp;gt;Після бурхливих подій у Росії, які згодом докладно розглядати¬муться, 25 жовтня (7 листопада за новим стилем) 1917 р. до влади у Петрограді внаслідок перевороту приходять більшовики. ТУ було повалено, у грудні уряд В. Леніна починає мирні переговори.&amp;lt;br&amp;gt;Робота з картою атласу.&amp;lt;br&amp;gt;Посилаючись на карту атласу, дайте відповідь, з ким і де велися переговори.&amp;lt;br&amp;gt;Слово учителя.&amp;lt;br&amp;gt;Перша світова війна, однак, завершилась тільки в листопаді 1918 р.&amp;lt;br&amp;gt;2. Бойовий шлях Легіону УСС. &amp;lt;br&amp;gt;Бесіда.&amp;lt;br&amp;gt;За яких обставин і коли був створений Легіон УСС?&amp;lt;br&amp;gt;З якою метою було його створено?&amp;lt;br&amp;gt;Як ставилась австрійська влада до створення Легіону УСС?&amp;lt;br&amp;gt;Назвіть імена видатних ватажків «усусів».&amp;lt;br&amp;gt;Згадайте, коли і де «усуси» пройшли бойове хрещення.&amp;lt;br&amp;gt;Розповідь учителя.&amp;lt;br&amp;gt;Австрійське командування не поспішало вводити «усусів» у бій, оскільки не було впевнене в їхній лояльності.&amp;lt;br&amp;gt;Відтепер, після успішного випробування, австрійське команду¬вання направляло «усусів» на найнебезпечніші ділянки фронту. В 1915—1916 рр. вони брали участь у боях із частинами російської армії під Галичем, Бережанами, біля містечка Козова. Та найбільшу мужність і героїзм «усуси» засвідчили в боях за гори Маківка та Лисоня.&amp;lt;br&amp;gt;Учням пропонується уважно роздивитися карту «Бій за гору Ма¬ківка (28 квітня — 2 травня 1915 р.)» [1, с. 3].&amp;lt;br&amp;gt;Під час кривавих боїв за гору Маківка в Карпатах, що тривали протягом квітня 1915 р., «усусам» випало стати головною ударною силою. Саме в боях за Маківку стався перелом у військових операціях на користь німецько-австрійських союзників. «Усуси» перейшли в наступ і в червні першими увійшли до Галича.&amp;lt;br&amp;gt;У липні 1915 р. з двох підрозділів — Легіону УСС та створеного «куреня» — був сформований 1-й полк УСС на 2200 бійців, яким командував отаман Г. Коссак. Зазнавши в боях великих втрат, полк був відведений у тил на переформування і лише на початку травня 1916 р. повернувся на фронт.&amp;lt;br&amp;gt;Протягом серпня—вересня полк витримував артилерійський во¬гонь і безперервні атаки російських військ під час Брусиловського прориву. Ще одна гора — Лисоня, на якій закріпилися «усуси», стала місцем їхньої героїчної слави. Опинившись в оточенні, полк УСС перестав існувати. Залишки «усусів» удруге було відправлено на переформування й поповнення, взимку 1917 р. вони знову були в окопах. На початку 1918 р. у Києві було завершено створення ку¬реня УСС — найбоєздатнішої частини тодішніх українських військ на чолі з Є. Коновальцем. Це була перша спроба організувати україн¬ську національну армію.&amp;lt;br&amp;gt; IV. ПІДСУМКИ УРОКУ&amp;lt;br&amp;gt;Заключне слово вчителя.&amp;lt;br&amp;gt;У 1915—1917 рр. на українських землях тривали воєнні дії. У цей період відзначився своєю мужністю і героїзмом Легіон УСС.&amp;lt;br&amp;gt; V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ&amp;lt;br&amp;gt;1. Опрацювати конспект і текст підручника.&amp;lt;br&amp;gt;2. Завершити заповнення таблиці «Хід воєнних дій...» за 1915—1917 рр.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Дмитрієв В.С.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
[[категория:Події революції 1905—1907 рр. в Україні. Конспект уроку]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>User1</name></author>	</entry>

	</feed>