<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83</id>
		<title>Романтичність оповідання Максим Гримач. Конспект уроку - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;action=history"/>
		<updated>2026-04-06T07:47:26Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;diff=179069&amp;oldid=prev</id>
		<title>User1: Новая страница: «'''Українська література 9 клас'''  '''[[Романтичність_оповідан...»</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;diff=179069&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2012-06-14T05:36:18Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Новая страница: «&amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;&lt;a href=&quot;/index.php?title=%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_9_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81&quot; title=&quot;Українська література 9 клас&quot;&gt;Українська література 9 клас&lt;/a&gt;&amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;  &amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;[[Романтичність_оповідан...»&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;'''[[Українська_література_9_клас|Українська література 9 клас]]'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''[[Романтичність_оповідання_Максим_Гримач_особливості_сюжету_характеротворення|Тема &amp;quot;Романтичність оповідання Максим Гримач&amp;quot;]]'''&amp;lt;metakeywords&amp;gt;Романтичність оповідання Максим Гримач, українська література 9 клас, конспект уроку&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''Конспект уроку до теми &amp;quot;Романтичність оповідання Максим Гримач&amp;quot;&amp;amp;nbsp;'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Марко Вовчок «Максим Гримач». Почуття відповідальності та вини як уселюдське почуття&amp;lt;br&amp;gt;Мета: продовжити опрацювання ідейно-художнього змісту&amp;lt;br&amp;gt;Оповідання, досліджуючи причину заборони М. Гри-мача на одруження Катрі із Семеном, акцентуючи увагу на почуття відповідальності та вини як уселюдське почуття; розвивати увагу, спостережливість, уміння грамотно висловлювати власні судження про особливості оповідання, його спрямованість; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати шанобливе ставлення до людини, її прав; зневажливе ставлення до будь-якого поневолення особистості, приниження її гідності.&amp;lt;br&amp;gt;Тип уроку: комбінований.&amp;lt;br&amp;gt;Обладнання: портрет Марка Вовчка, виставка книжок письменниці «Народні оповідання», дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).&amp;lt;br&amp;gt;Перебіг уроку&amp;lt;br&amp;gt;І. Організаційний Момент. Актуалізація Опорних Знань&amp;lt;br&amp;gt;1. Літературна вікторина «Сторінками&amp;lt;br&amp;gt;Оповідання Марка Вовчка «Максим Гримач»&amp;lt;br&amp;gt;Клас поділяється на дві команди, по три представника з кожної біля дошки розгадують кросворд упродовж 6 хв. Виграє та команда, яка у визначений час впорається із запропонованим завданням.&amp;lt;br&amp;gt;Хід змагань контролюється членами журі та вчителем-пред-метником.&amp;lt;br&amp;gt;2. Бесіда за питаннями&amp;lt;br&amp;gt;• Якою є провідна думка оповідання?&amp;lt;br&amp;gt;• Чому боротьба за волю є шляхом для подальшого щасливого життя?&amp;lt;br&amp;gt;• Яким уявляла своє майбутнє Катря?&amp;lt;br&amp;gt;• Чим відрізнялися розуміння поняття про щастя Катрі та її батька?&amp;lt;br&amp;gt;• Чи можна Максима звинуватити у самогубстві своєї дочки?&amp;lt;br&amp;gt;• Чому Катря обрала трагічний шлях до самознищення?&amp;lt;br&amp;gt;Мікрофон: «Як ви вважаєте, смерть Катрі можна вважати ви&amp;lt;br&amp;gt;кликом тогочасній дійсності, у якій суспільство чітко розмежува&amp;lt;br&amp;gt;лося на багатих і бідних, вільних і поневолених?»&amp;lt;br&amp;gt;Ііі. Оголошення Теми, Мети Уроку. Мотивація Навчальної Діяльності&amp;lt;br&amp;gt;IV. Основний Зміст Уроку&amp;lt;br&amp;gt;Живу думкою одною про ті світлі часи, коли людина стане володарем своєї долі, свого щастя.&amp;lt;br&amp;gt;Марко Вовчок&amp;lt;br&amp;gt;Її твори відзначаються реалістичною правдою,&amp;lt;br&amp;gt;Глибоко захоплюючим способом зображення,&amp;lt;br&amp;gt;Силою почуття і мистецькою красою форм і мови.&amp;lt;br&amp;gt;О. Кобилянська&amp;lt;br&amp;gt;1. Характеристика героїв твору 1.1. Максим Гримач.&amp;lt;br&amp;gt;1.1.1. Асоціативний малюнок.&amp;lt;br&amp;gt;Словесно відтворити портрет героя, його зовнішність, манеру поведінки і порівняти, як він зображений у творі.&amp;lt;br&amp;gt;1.1.2. Скласти інформаційне ґроно щодо характеристики Максима.&amp;lt;br&amp;gt;1.1.3. Цитатна характеристика.&amp;lt;br&amp;gt;• «Такий-то богатир! Ходив у жупанах, та в сап’янцях, та в атласах. І хороший був: повновидний, чорнобровий, чорноухий; а веселий, а жартівливий! Було, як вийде в неділю поміж люди, то так його і обступлять. Дуже його любили».&amp;lt;br&amp;gt;• «…нехай тільки станеться йому з нашого села пригода — головою ляже, а врятує; нехай зачепить хто дужий, то й не збудеться лиха: налетить, як той вихор нагальний, дощенту викорчує».&amp;lt;br&amp;gt;• «…я тебе не буду за них силувати, та й за бурлаку не віддам; нехай він хоч і місяць з неба схопить… Слово в мене батьківське, кріпке, сама знаєш».&amp;lt;br&amp;gt;• «Зачинився старий Гримач, аж п’ять років не виходив за свої ворота. Одцурався й отамана, й здобичі. Посивів, як той голуб сивий».&amp;lt;br&amp;gt;• «Катрю! Катрю! Дитино моя хороша! Загубив я твій вік молоденький!»&amp;lt;br&amp;gt;1.1.4. Бесіда за питаннями:&amp;lt;br&amp;gt;• За яких обставин ви вперше познайомилися з Максимом Гримачем на сторінках твору?&amp;lt;br&amp;gt;• Про що свідчить його портрет, зовнішність?&amp;lt;br&amp;gt;• Який авторитет мав герой серед хуторян?&amp;lt;br&amp;gt;• Як Максим ставився до справи виховання своїх дочок?&amp;lt;br&amp;gt;• Чому батько всіляко перешкоджав одруженню Катрі? Чи виявляв він при цьому жорстокість, зневажливе ставлення до дочки?&amp;lt;br&amp;gt;• Кого зневажав Максим? Як це характеризує героя?&amp;lt;br&amp;gt;• Як герой ставився до козаків? Чому він з радістю їх зустрічав у своїй оселі, коли ті пливли човнами Дніпром?&amp;lt;br&amp;gt;• Висловіть власні міркування стосовно того, чи виявляв співчуття батько Катрі, коли та сумувала за коханим?&amp;lt;br&amp;gt;• Як зреагував старий на самогубство старшої дочки? Чи відчував він себе винним у її смерті?&amp;lt;br&amp;gt;• Висловіть своє ставлення до героїв. Як можна виправдати його жорстокість і вимогливість?&amp;lt;br&amp;gt;1.2. Катря Гримач.&amp;lt;br&amp;gt;1.2.1. Асоціативний портрет героїні.&amp;lt;br&amp;gt;1.2.2. Робота у малих групах. Скласти інформаційне ґроно щодо характеристики Катрі.&amp;lt;br&amp;gt;«Хороша та пишна, як королівна»;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Жила у батька в розкошах;&amp;lt;br&amp;gt;Гордовита («Мені байдуже, що вони (парубки)&amp;lt;br&amp;gt;Молоді й хороші, коли моє серце не до їх горнеться»);&amp;lt;br&amp;gt;Катря&amp;lt;br&amp;gt;Майстриня вишивати;&amp;lt;br&amp;gt;Наполегливість, цілеспрямованість, принциповість;&amp;lt;br&amp;gt;«Білі руки»;&amp;lt;br&amp;gt;«Хороша і смутна»;&amp;lt;br&amp;gt;«Кинулась на самий глиб».&amp;lt;br&amp;gt;1.2.3. Цитатна характеристика героїні.&amp;lt;br&amp;gt;• «…доросла, а хороша та пишна, як королівна».&amp;lt;br&amp;gt;• «Поміж тим квітом сама, як найкращий квіт, походжає».&amp;lt;br&amp;gt;• «Так-то гарно убралась! Сорочка тоненька і плахта шовкова, пояс сріблом цвіт кований, черевички високі; дрібно, дрібнесенько русу косу заплела, і золотий перстень блищить на правій руці».&amp;lt;br&amp;gt;• «Вона й сіла коло вербового кореня дуплинастого, схилила голівку на білу ручку; взяла її думки та гадки. Там, під кучерявою вербою, і освітив її місяць, хорошу й смутну, у маковому вінку».&amp;lt;br&amp;gt;• «Зійшла, як на хибну кладку, поглянула на всі сторони та&amp;lt;br&amp;gt;й кинулась на самий глиб».&amp;lt;br&amp;gt;1.2.4. Опрацювання образу. Фронтальне опитування:&amp;lt;br&amp;gt;• Хто така Катря? Як поставилася авторка до своєї героїні, описуючи її чарівну вроду?&amp;lt;br&amp;gt;• У яких умовах виховувалася старша дочка Максима?&amp;lt;br&amp;gt;• Чому Катря покохала простого молодого козака Семена?&amp;lt;br&amp;gt;• Через що батько не давав згоди на одруження Катрі із Семеном?&amp;lt;br&amp;gt;• Що свідчить про гордовитість старшої дочки?&amp;lt;br&amp;gt;• Як Катря сприйняла звістку про смерть коханого?&amp;lt;br&amp;gt;• Чи дорікала дочка батькові за те, що через нього вона втратила щастя? Відповідь умотивуйте.&amp;lt;br&amp;gt;• За яких обставин героїня позбавила себе життя? Мікрофон: «Хто винен у смерті Катрі?&amp;lt;br&amp;gt;1.3.3. Наймита Семена.&amp;lt;br&amp;gt;1.3.3. Цитатна характеристика.&amp;lt;br&amp;gt;• «…молодий козак Семен, вродливий парубок, хисткий, як очеретина, сміливий, як сокіл»&amp;lt;br&amp;gt;• «…треба ждати! Я в свого пана вже третій рік добуваю, останній. Як послужить доля, то сього року буде велика здобич. Отаман мене не скривдить: чоловік він шановний… Подякую йому за хліб, за сіль, нагледжу, де хутором красивий да й поклонюсь тоді твоєму батькові… Тільки люби мене вірно, моя дівчино!»&amp;lt;br&amp;gt;• «Не плаває — літає Семен Дніпром, тільки човен синю хвилю розбиває».&amp;lt;br&amp;gt;• «Зацвіте перша вишня у твоєму садочку, закує сива зозуля — я припливу до тебе, припливу не наймитом — вільним козаком».&amp;lt;br&amp;gt;1.3.4. Опрацювання образу. Бесіда за питаннями:&amp;lt;br&amp;gt;• Чим Семен відрізнявся від інших козаків?&amp;lt;br&amp;gt;• Чому саме його покохала Катря? Чи відповів він їй взаємністю?&amp;lt;br&amp;gt;• З яких причин козак не мав волі?&amp;lt;br&amp;gt;• Як автор описує вправність і майстерність Семена, «що… пла-вав-літав Дніпром»?&amp;lt;br&amp;gt;• Яке лихо сталося із Семеном під час бурі?&amp;lt;br&amp;gt;• Вмотивуйте, чи можна вважати смерть козака причиною самогубства Катрі.&amp;lt;br&amp;gt;• Як, на ваш погляд, чи щирим було кохання Семена до старшої дочки Максима?&amp;lt;br&amp;gt;• У чому полягає значення образу козака Семена для ідейного сприйняття твору?&amp;lt;br&amp;gt;2. Подальше опрацювання ідейно-художнього змісту твору. Бесіда за питаннями&amp;lt;br&amp;gt;ІІІ частина&amp;lt;br&amp;gt;• Яку роботу виконувала Катря, очікуючи коханого? («…вишиває шовком рукава та рушники та все в віконце поглядає, чи крутить завірюха, чи вже сніг тане, чи хутко-то теплом повійне»)&amp;lt;br&amp;gt;• Чим було зумовлено те, що з приходом весни «весела наша героїня ходить собі поглядає»?&amp;lt;br&amp;gt;• Опишіть красу весняної природи, застосовуючи текст твору. («Зацвіли вишні, прокувала сива зозуля. Красно в садочку! Послався зелений барвінок, голубо зацвів; червоніє зірка; повився горобиний горошок; вовча ступа попустила широке листя; цвіте-процвітає мак повний: і сивий, і білий, і червоний; розкинувсь по землі синій ряст; розрослась зелена рута») Чи можна цей опис вважати пейзажем? Для чого автор його використала?&amp;lt;br&amp;gt;Доведіть, що Катря палко кохала Степана? («Поміж тим квітом сама як найкращий квіт, походжає Катря, походжає та з синього Дніпра ясних очей не зводить, а тільки зійде місяць та посипле іскорцями у темну воду, Катря вже й під старою вербою на березі. Пильно дивиться вона, придивляється, чи не пливе хибкий човен, чи не править тим човном ставний та любий козак»)&amp;lt;br&amp;gt;• Про яке лихо повідомив козак Гримача? («Позавчора перед бурею, опівночі, горіла береза (а козаки, було як треба дать звістку, що йдуть, то й запалять березу або друге яке дерево над Дніпром); От ми примічаєм та вчора й виїхали назустріч… нема нікого … тільки Дніпро потрощені човни носить…»)&amp;lt;br&amp;gt;• Які художні засоби використала авторка оповідання, описуючи бурю? (Метафори: «дощ комиші позсікав», «Дніпро аж&amp;lt;br&amp;gt;Пісок до дна викидає…»; повтори: «темна-темна; гіпербола: «як грім гримне, то наче всі гори наддніпрянські луснуть»; порівняння: «позсікав, як шаблею»)&amp;lt;br&amp;gt;За що Катря дорікала батькові, коли дізналася про смерть свого коханого? («Тепер уже вільний козак мій жених, тату! Вільного собі зятя дождали!»)&amp;lt;br&amp;gt;IV Частина&amp;lt;br&amp;gt;Чому, на думку батька, його дочка так постаріла від отримання страшної для неї звістки?&amp;lt;br&amp;gt;Чи відчував Максим свою провину перед дочкою? Чим це пояснити?&amp;lt;br&amp;gt;Що означало плетіння вінка Катрею? Куди вона збиралася його взяти?&amp;lt;br&amp;gt;Як Гримач намагався розважити свою старшу дочку? Про що свідчив поцілунок руки батькові Катрею? Яким було вбрання героїні останнього для неї вечора? («Сорочка тоненька і плахта шовкова, пояс сріблом цвіт кований, черевички високі; дрібно, дрібнесенько русу косу заплела, і золотий перстень блищить на правій руці») Як Катря намагалася поєднатися із душею Семена? («Зійшла, як на хибну кладку, поглянула на всі сторони та й кинулась на самий глиб»)&amp;lt;br&amp;gt;Чи можна виправдати самогубство Катрі? Відповідь обґрунтуйте.&amp;lt;br&amp;gt;V Частина&amp;lt;br&amp;gt;Що сталося у Гримачів після загибелі старшої дочки? («Уранці гомін та тривога по двору. Тетянка плаче, старший Гримач без шапки ходить, розхристаний, та все питає: — Де моя Катря? Де моя дитина люба?»)&amp;lt;br&amp;gt;Як Максим сприйняв смерть своєї старшої дочки? («Зачинився старий Гримач, аж п’ять років не виходив за свої ворота. Одцурався й отамана, й здобичі. Посивів, як той голуб сивий»)&amp;lt;br&amp;gt;Яким було весілля меншої дочки героя? («Гучне весілля справили: од її двору аж до церкви червоною китайкою вислали; срібними кубками гостей частували. Да й понаходило ж їх чимало! В хаті, й на дворі, і коло брами — аж усю вулицю вздовж закрасили. Цілий тиждень гуляли») Через що сумував Максим, залишившись самотнім? («…Глянув тоді на Дніпро й згадав старшу дочку, і сльози йому покотились на сивий ус»)&amp;lt;br&amp;gt;• Про що свідчать слова героя наприкінці твору? Чому, на ваш погляд, він вважає себе винним у смерті Катрі? Міпі-дискусія: «Хто винен у смерті Катрі — батько чи соціальні умови життя, у яких перебували герої? Наведіть переконливі аргументи».&amp;lt;br&amp;gt;V. Закріплення Вивченого Матеріалу 1. Проведення тестового опитування&amp;lt;br&amp;gt;Частина&amp;lt;br&amp;gt;1. Яким чином козаки давали звістку своїм про те, що саме вони&amp;lt;br&amp;gt;йдуть до них?&amp;lt;br&amp;gt;А) свистом; б) Запалювали березу або інше дерево;&amp;lt;br&amp;gt;В) співали українською; г) вигукували, наче нічний птах.&amp;lt;br&amp;gt;2. Очікуючи коханого, Катря вишивала:&amp;lt;br&amp;gt;А) собі весільний одяг; б) Рушники; В) серветку;&amp;lt;br&amp;gt;Г) скатертину.&amp;lt;br&amp;gt;3. Визначте художній засіб, який використала письменниця&amp;lt;br&amp;gt;у фразі: «Шумить Дніпро, сивіє, й чорніє, і плескає в береги;&amp;lt;br&amp;gt;розвивається верба, зеленіють комиші»:&amp;lt;br&amp;gt;А) гіперболу; б) метонімію; в) контраст; г) Уособлення.&amp;lt;br&amp;gt;4. Квітка, що скрашувала б Катрин садочок, не згадується у творі?&amp;lt;br&amp;gt;А) Троянда; Б) барвінок; в) мак; г) рута.&amp;lt;br&amp;gt;5. Яку звістку отримав Гримач від козака про Семена? Він:&amp;lt;br&amp;gt;А) вирішив не повертатися до Катрі;&amp;lt;br&amp;gt;Б) потрапив у полон до турків; в) Загинув під час бурі;Г) одружився з іншою.&amp;lt;br&amp;gt;6. За що Катря дорікала своєму батькові? Бо не дозволив:&amp;lt;br&amp;gt;а) Одружитися з Семеном; Б) купити весільне вбрання;&amp;lt;br&amp;gt;В) ввечорі погуляти біля узбережжя Дніпра;&amp;lt;br&amp;gt;Г) поїхати на пошуки коханого.&amp;lt;br&amp;gt;IV Частина&amp;lt;br&amp;gt;7. За якою роботою Катрі читач спостерігав упродовж твору?&amp;lt;br&amp;gt;а) обробка городини; б) приготування їжі;&amp;lt;br&amp;gt;В) Плетіння вінка; Г) в’язання.&amp;lt;br&amp;gt;8. Для чого менша сестра прибігла до старшої? Щоб:&amp;lt;br&amp;gt;а) Її заспокоїти; Б) покликати на вечерю;&amp;lt;br&amp;gt;В) запросити на прогулянку;&amp;lt;br&amp;gt;Г) допомогти їй поратися по господарству.&amp;lt;br&amp;gt;9. Страва, яка була на обід у Гримачів:&amp;lt;br&amp;gt;А) борщ; б) вареники; в) Мед; Г) картопляники.&amp;lt;br&amp;gt;10. Перед смертю Катря:&amp;lt;br&amp;gt;А) пороздавала свої прикраси подругам;&amp;lt;br&amp;gt;Б) Поцілувала руку батькові;&amp;lt;br&amp;gt;В) попросила вибачення у Тетяни;&amp;lt;br&amp;gt;Г) написала останнього листа своїм рідним.&amp;lt;br&amp;gt;V Частина&amp;lt;br&amp;gt;11. Що сталося з Гримачем після трагедії з Катрею? Він:&amp;lt;br&amp;gt;А) тяжко захворів;&amp;lt;br&amp;gt;Б) П’ять років не виходив за ворота свого подвір’я;&amp;lt;br&amp;gt;В) виїхав жити до іншого міста;&amp;lt;br&amp;gt;Г) три роки ні з ким не розмовляв.&amp;lt;br&amp;gt;12. Хто був чоловіком другої дочки Гримача — Тетяни:&amp;lt;br&amp;gt;а) отаман; б) гетьман; в) хорунжий; г) Сотник?&amp;lt;br&amp;gt;2. Робота на картках&amp;lt;br&amp;gt;Картка М 1&amp;lt;br&amp;gt;1. Порівняйте долі двох Катерин з твору Марка Вовчка й однойменної поеми Т. Шевченка.&amp;lt;br&amp;gt;2. Дослідіть, як описи природи допомагають відтворити внутрішній стан головної героїні оповідання?&amp;lt;br&amp;gt;3. За що дорікав собі Максим:&amp;lt;br&amp;gt;А) необережність під час бурі;&amp;lt;br&amp;gt;Б) невміння грамотно написати листа отаману;&amp;lt;br&amp;gt;В) Бо загубив вік молоденької Катрі;&amp;lt;br&amp;gt;Г) не дозволяв Тетяні жити із чоловіком у себе в хаті?&amp;lt;br&amp;gt;Картка № 2&amp;lt;br&amp;gt;1. Вмотивуйте, Катря — це слабка чи сильна людина. Як ви особисто ставитеся до її рішення позбавити себе життя?&amp;lt;br&amp;gt;2. Прокоментуйте останню промову Максима до своеї старшої дочки: «Катрю! Катрю! Дитино моя хороша! Загубив я твій вік молоденький!» Про що вона свідчить.&amp;lt;br&amp;gt;3. М. Гримач згадував Катрю, коли дивився на:&amp;lt;br&amp;gt;А) вишиті нею сорочки; б) Дніпро; В) її одяг; г) зоряне небо.&amp;lt;br&amp;gt;Картка № З&amp;lt;br&amp;gt;1. Яким у творі зображено життя козаків? Чому Катря полюбила саме Семена, хоча її сватали й інші «багаті люди й хорошого роду»?&amp;lt;br&amp;gt;2. Чому, на ваш погляд, не судилося щастя Катрі? Чи могло бути все по-іншому? Свої міркування обґрунтуйте.&amp;lt;br&amp;gt;3. Визначте жанр твору Марка Вовчка «Максим Гримач»: а) Оповідання; Б) новела; в) повість; г) притча.&amp;lt;br&amp;gt;Підсумок Уроку&amp;lt;br&amp;gt;VІі. Оголошення Результату Навчальної Діяльності&amp;lt;br&amp;gt;VІіі. Домашнє Завдання&amp;lt;br&amp;gt;Підготуватися до контрольної роботи.&amp;lt;br&amp;gt;Додаток&amp;lt;br&amp;gt;Тести. Марко Вовчок. «Максим Гримач»&amp;lt;br&amp;gt; &amp;lt;br&amp;gt;1. Яким чином козаки давали звістку своїм про те, що саме вони йдуть до них?&amp;lt;br&amp;gt;а) свистом; б) запалювали березу або інше дерево;&amp;lt;br&amp;gt;в) співали українською; г) вигукували, наче нічний птах.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;2. Очікуючи коханого, Катря вишивала:&amp;lt;br&amp;gt;а) собі весільний одяг; б) рушники; в) серветку; г) скатертину.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;3. Визначте художній засіб, який використала письменниця у фразі: «Шумить Дніпро, сивіє, й чорніє, і плескає в береги; розвивається верба, зеленіють комиші»:&amp;lt;br&amp;gt;а) гіперболу; б) метонімію; в) контраст; г) уособлення.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;4. Квітка, що скрашувала б Катрин садочок, не згадується у творі?&amp;lt;br&amp;gt;а) троянда; б) барвінок; в) мак; г) рута.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;5. Яку звістку отримав Гримач від козака про Семена? Він:&amp;lt;br&amp;gt;а) вирішив не повертатися до Катрі; б) потрапив у полон до турків; в) загинув під час бурі; г) одружився з іншою.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;6. За що Катря дорікала своєму батькові? Бо не дозволив:&amp;lt;br&amp;gt;а) одружитися з Семеном; б) купити весільне вбрання;&amp;lt;br&amp;gt;в) ввечорі погуляти біля узбережжя Дніпра; г) поїхати на пошуки коханого.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;7. За якою роботою Катрі читач спостерігав упродовж твору?&amp;lt;br&amp;gt;а) прополка городини; б) приготування їжі; в) плетіння вінка; г) в’язання.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;8. Менша сестра прибігла до старшої, щоб:&amp;lt;br&amp;gt;а) її заспокоїти; б) покликати на вечерю; в) запросити на прогулянку;&amp;lt;br&amp;gt;г) допомогти їй поратися по господарству.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;9. Який наїдок був на обід у Гримачів:&amp;lt;br&amp;gt;а) борщ; б) вареники; в) мед; г) картопляники.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;10. Перед смертю Катря:&amp;lt;br&amp;gt;а) пороздавала свої прикраси подругам; б) поцілувала руку батькові;&amp;lt;br&amp;gt;в) попросила вибачення у Тетяни; г) написала останнього листа своїм рідним.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;11. Що сталося з Гримачем після трагедії з Катрею? Він:&amp;lt;br&amp;gt;а) тяжко захворів; б) п’ять років не виходив за ворота свого подвір’я;&amp;lt;br&amp;gt;в) виїхав жити до іншого міста; г) три роки ні з ким не розмовляв.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;12. Хто був чоловіком другої дочки Гримача — Тетяни:&amp;lt;br&amp;gt;а) отаман; б) гетьман; в) хорунжий; г) сотник?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Горецька І.Й.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
[[категория:Романтичність оповідання Максим Гримач. Конспект уроку]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>User1</name></author>	</entry>

	</feed>