<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%80_%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%87%D0%B5%D0%B2._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83</id>
		<title>Федір Тютчев. Конспект уроку - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%80_%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%87%D0%B5%D0%B2._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%80_%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%87%D0%B5%D0%B2._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;action=history"/>
		<updated>2026-04-11T11:31:06Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%80_%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%87%D0%B5%D0%B2._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;diff=148208&amp;oldid=prev</id>
		<title>User1: Новая страница: «'''Зарубіжна література 5 клас'''  '''[[Федір_Тютчев|Тема &quot;Федір Т...»</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%80_%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%87%D0%B5%D0%B2._%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83&amp;diff=148208&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2011-05-19T09:26:35Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Новая страница: «&amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;&lt;a href=&quot;/index.php?title=%D0%97%D0%B0%D1%80%D1%83%D0%B1%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_5_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81&quot; title=&quot;Зарубіжна література 5 клас&quot;&gt;Зарубіжна література 5 клас&lt;/a&gt;&amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;  &amp;#39;&amp;#39;&amp;#39;[[Федір_Тютчев|Тема &amp;quot;Федір Т...»&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;'''[[Зарубіжна_література_5_клас|Зарубіжна література 5 клас]]'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''[[Федір_Тютчев|Тема &amp;quot;Федір Тютчев&amp;quot;]]'''&amp;lt;metakeywords&amp;gt;Федір Тютчев, зарубіжна література 5 клас, конспект уроку&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''Конспект уроку до теми &amp;quot;Федір Тютчев&amp;quot;&amp;amp;nbsp;'''&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Конспект уроку Федір Тютчев (1803 – 1873). “Я знаю в праосені пору…”.&amp;lt;br&amp;gt;Тема. Федір Тютчев (1803 – 1873).”Я знаю в праосені пору…”&amp;lt;br&amp;gt;Тонкий ліризм поезії Тютчева. Замилування осінньою природою і майстерність поетичного вислову.&amp;lt;br&amp;gt;Мета: познайомити учнів із життям та творчістю російського поета XIX ст. Ф.І.Тютчева, розкрити красу його поетичних творів, розвивати навички виразного читання поетичних творів, поглиблювати теоретико-літературні знання учнів, вчити малювати словом, виховувати любов до природи.&amp;lt;br&amp;gt;Обладнання: портрет Ф.І. Тютчева, репродукція картини І.Левітана “Золота осінь”, ілюстрації учнів, аудіозапис фрагменту з фортепіанного циклу П.І.Чайковського “Пори року”.&amp;lt;br&amp;gt;Тип уроку: комбінований.&amp;lt;br&amp;gt;Хід уроку&amp;lt;br&amp;gt;I.Організація роботи класу&amp;lt;br&amp;gt;II.Актуалізація опорних знань&amp;lt;br&amp;gt;Перевірка домашнього завдання.&amp;lt;br&amp;gt;III. Презентація теми та мети уроку &amp;lt;br&amp;gt;Слово вчителя&amp;lt;br&amp;gt;Мабуть, немає у світі людини, яка була б байдужою до природи, не відчувала себе її частиною та не розуміла свою залежність від неї.&amp;lt;br&amp;gt;Природа допомагає кожній творчій особистості краще осмислити себе, свої почуття.&amp;lt;br&amp;gt;У всі часи найкращі поети були в захваті від її неповторної краси та гармонії.&amp;lt;br&amp;gt;Сьогодні у нас є можливість звернутись до особистості та творчості великого знавця і співця природи, відомого російського поета Федора Івановича Тютчева.&amp;lt;br&amp;gt;IV. Формування нових знань, умінь та навичок&amp;lt;br&amp;gt;Учитель. Пропоную вам здійснити віртуальну 45-хвилинну подорож у світ поета на “Літературному трамваї”. Як і на справжньому трамваї, подорожуємо від зупинки до зупинки.&amp;lt;br&amp;gt;Зупинка “Біографічна”&amp;lt;br&amp;gt;*Один із учнів отримав випереджальне індивідуальне завдання і від 1 особи розповідає.&amp;lt;br&amp;gt;Ф.І Тютчев. Я народився у старовинній дворянській сім’ї, в Орловській губернії. У 1821 році блискуче закінчив словесний факультет Московського університету. Наступного року виїхав за кордон, одержавши посаду в російському посольстві в Мюнхені - тодішній столиці Баварського королівства. Служив також у Турині (Сардинія).&amp;lt;br&amp;gt;У чужих краях я прожив 22 роки, але не втрачав зв’язку з батьківщиною і зрідка відвідував її. Вірші писати почав ще підлітком, але друкувався дуже рідко. Справжній дебют відбувся у 1836 році, коли зошит із моїми поезіями потрапив до Пушкіна і той, вражений їх красою, опублікував вірші у журналі “Современник”.&amp;lt;br&amp;gt;Зупинка “Поетична”&amp;lt;br&amp;gt;Учитель. Ф.І.Тютчев - поет романтичного складу і надзвичайно тонкий майстер віршованих пейзажів. У його поезії немає різкої грані між людиною і природою, вони майже тотожні. Пропоную прослухати вірш Тютчева “Я знаю в праосені пору…” в оригіналі та в перекладі.&amp;lt;br&amp;gt;*Учні, котрі отримали індивідуальні випереджальні завдання, читають вірш напам’ять.&amp;lt;br&amp;gt;*Бесіда за прослуханим.&amp;lt;br&amp;gt;-Які враження викликала у вас картина природи, створена Тютчевим?&amp;lt;br&amp;gt;-Чи зрозумілими стали вам слова, використані в темі уроку: “тонкий ліризм поезії Тютчева?” Як ви можете пояснити їх значення?&amp;lt;br&amp;gt;Зупинка “ Літературознавча”&amp;lt;br&amp;gt;*Виразне читання учнями вірша Тютчева “Я знаю в праосені пору…” своєму сусідові по парті, оцінювання читання і висловлення побажань щодо читання.&amp;lt;br&amp;gt;*Аналіз вірша.&amp;lt;br&amp;gt;-Використовуючи текст вірша, доведіть, що поет милується осінньою природою.&amp;lt;br&amp;gt;-Як поет передає гармонійну єдність природи і людини?&amp;lt;br&amp;gt;-Завдяки чому поету вдається досягти високої майстерності поетичного вислову?&amp;lt;br&amp;gt;*Повторення знань з теорії літератури.&amp;lt;br&amp;gt;-Що називають тропами?&amp;lt;br&amp;gt;-Які види пропів вам відомі?&amp;lt;br&amp;gt;-Пригадайте визначення кожного із тропів.&amp;lt;br&amp;gt;*Робота в мікрогрупах: кожній із груп знайти в тексті вірша і виписати до зошитів приклади використання автором:&amp;lt;br&amp;gt;(У вірші автор використовує 28 разів голосний звук “о”. Такий повтор голосного звука надає поезії милозвучності і сприяє передачі смутку. Використання глухих приголосних передає тишу і спокій.)*Завдання для групи дослідників.&amp;lt;br&amp;gt;Дослідіть, як поетуТютчеву вдається передати свою печаль?&amp;lt;br&amp;gt;*Робота з інформаційною карткою.&amp;lt;br&amp;gt;Алітерація - стилістичний прийом, який полягає у повторенні однорідних приголосних.&amp;lt;br&amp;gt;Асонанс – концентроване повторення голосних звуків у віршованому рядку чи строфі.&amp;lt;br&amp;gt;Звукопис - вживання в художньому, переважно віршованому тексті однакових чи подібних звуків.&amp;lt;br&amp;gt;Зупинка “Образотворча”&amp;lt;br&amp;gt;Учитель. Подорож “Літературним трамваєм” триває. Наша наступна зупинка “Образотворча”. Там ми розглянемо репродукцію картини І.Левітана “Золота осінь”.&amp;lt;br&amp;gt;Російський художник І.Левітан захоплювався пейзажем. Природа хвилювала його до сліз, він сприймав її. як живу істоту.&amp;lt;br&amp;gt;Художник знав напам’ять майже всю російську пейзажну лірику, досить часто читав своїм знайомим вірші Пушкіна, Некрасова, Фета і свого улюбленого поета Тютчева.&amp;lt;br&amp;gt;*Запитання до аналізу картини І.Левітана “Золота осінь”.&amp;lt;br&amp;gt;-Що таке пейзаж?&amp;lt;br&amp;gt;-За допомогою яких деталей художник передав красу осені?&amp;lt;br&amp;gt;-Які фарби використовує він для зображення цієї пори року?&amp;lt;br&amp;gt;-Які враження викликала у вас картина?&amp;lt;br&amp;gt;*Презентація учнівських малюнків на тему “Осінь” .&amp;lt;br&amp;gt;“Посиденьки на сходинках”&amp;lt;br&amp;gt;Учитель. Ви подорожуєте “Літературним трамваєм”. На часі наші посиденьки на сходинках. На них уже зручно примостилися ваші однокласники, котрі приготували усну розповідь на тему “Осінь”. Давайте приєднаємось до них і уважно послухаємо, як вони вміють словесно малювати осінь.&amp;lt;br&amp;gt;1 учень. Осінь - моя улюблена пора року. Вона красива та чарівна. Я завжди милуюсь різнокольоровим вбранням дерев. Люблю ходити по м’якому килиму з опалого листя та дивитись на чисте і прозоре небо.&amp;lt;br&amp;gt;2 учень. У мене слово “осінь” асоціюється зі словом ”урожай”. І це не випадково, бо мої односельці в цей час збирають урожай у полі, в садах і городах. Цього року він був щедрим, земля добре віддячила людей за їхню невтомну працю.&amp;lt;br&amp;gt;3 учень. А я люблю осінь за те, що з її приходом починається новий навчальний рік. Саме 1 вересня ми урочисто святкуємо День Знань і наша школа перетворюється на бджолиний вулик. Повсюди чутно гомін та дитячий сміх. І так протягом усього року. У школі я встигаю і знань набути, і цікаво поспілкуватись з однокласниками, і добре відпочити.&amp;lt;br&amp;gt;Зупинка “Музична”&amp;lt;br&amp;gt;*Повідомлення учня-мистецтвознавця. З давніх- давен люди захоплювались не лише барвами природи, а й її неповторними звуками і намагались наслідувати їх у своїх музичних творах.&amp;lt;br&amp;gt;Російський композитор П. І.Чайковський (1840-1893) створив популярний фортепіанний цикл “Пори року”, який складається з 12 мініатюр. Кожному місяцю року відповідає одна п’єса. У музичних “пейзажах” він передає враження від спілкування з природою, зображає картини із життя людей, пов’язані з певною порою року. Є у нього і варіації на тему осені: “Вересень. Полювання”, “ Жовтень. Осіння пісня”, “Листопад. На тройці”.&amp;lt;br&amp;gt;*Прослуховування фрагментів “осінніх” частин циклу.&amp;lt;br&amp;gt;*Завдання.&amp;lt;br&amp;gt;• Які відчуття передає музика цих п’єс?&amp;lt;br&amp;gt;• Чи виникає перед вашими очима картина осені?&amp;lt;br&amp;gt;• Який твір вас більше вразив, вірш Тютчева, картина Левітана чи музика Чайковського? Аргументуйте свою відповідь.&amp;lt;br&amp;gt;Учитель. Ось такою виявилась наша мандрівка. На зоризонті вже з’явилось депо. Настав час завершити подорож.&amp;lt;br&amp;gt;V. Рефлексія.&amp;lt;br&amp;gt;Проблемне запитання.&amp;lt;br&amp;gt;Вірші Ф. І. Тютчева написані багато років тому. Чому ж ми і тепер читаємо їх із задоволенням, одержуємо від них естетичну насолоду?&amp;lt;br&amp;gt;VI. Підсумок уроку&amp;lt;br&amp;gt;Оцінювання та висновок.&amp;lt;br&amp;gt;Учитель. Коли читаєш поезію Ф. І. Тютчева, відчуваєш спокій у душі. А це тому, що його творчість пронизана світлим сприйняттям життя і глибоким розумінням природи.&amp;lt;br&amp;gt;Бажаю вам частіше звертатись до віршів тонкого майстра ліричного пейзажу і отримувати від них естетичну насолоду.&amp;lt;br&amp;gt;VII. Домашнє завдання&amp;lt;br&amp;gt;1. Опрацювати матеріал підручника, присвячений Ф. І. Тютчеву.&amp;lt;br&amp;gt;2. Приготувати виразне читання вірша “ Я знаю в праосені пору…”&amp;lt;br&amp;gt;3. Вивчити вірш Тютчева “ Я знаю в праосені пору…” напам’ять (за бажанням).&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Машовець М.П.&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
[[категория:Федір Тютчев. Конспект уроку]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>User1</name></author>	</entry>

	</feed>